Co nás čeká v roce 2017

Co nás čeká v roce 2017?

V roce 2017 budeme v Písku pořádat na atletickém stadionu několik tradičních závodů.

Sezónu zahájíme 8. května Píseckým kilometrem, pokračovat budeme 13. května Hodinovkou, 11. června během Tolerance, 12. července pětkou a desítkou na dráze (5 a 10 km) – letos se poběží jako Krajský přebor jednotlivců a sezónu zakončíme 21. října již 92. ročníkem Lesního běhu „Kolem Ameriky“. Z organizačních důvodů byla zrušena Veterániáda.

Mimo těchto závodů budeme spolupracovat s Domem dětí a mládeže na uspořádání též tradičních školních závodů a to 11. května na Atletickém čtyřboji, 17. května na Poháru Rozhlasu a v září na Corny poháru – o jehu přesném datu ještě nebylo rozhodnuto. U všech tří soutěží se jedná o okresní kola.

Jihočeským krajským atletickým svazem jsme byli pověřeni uspořádat 4. června 2. kolo krajského přeboru družstev mužů, žen a mladšího žactva  a 27. srpna 2. kolo oblastního mistrovství družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje.

Mimo tyto závody se ve spolupráci s městem Písek na atletickém stadionu uskuteční ve dnech 16.-17. června Sportovní hry mládeže, kde s domácími poměří své síly družstva partnerských měst města Písek. Sportovní hry se nebudou týkat pouze atletiky, ale proběhnou zde utkání ve fotbale, šermu, plavání a dalších sportech.

Také bude pokračovat spolupráce s městem Deggendorf a již 26. března vyrazí tým píseckých atletů na Deggendorfský půlmaraton.

Rubriky: Novinky, Ze závodů | Napsat komentář

Zrušení běhu na Mehelník

20. května 2016 bylo rozhodnuto, že „Pivoňův běh na Mehelník“ se ruší.

Omlouváme se tímto všem, kteří se ho chtěli zúčastnit.

Vedení Atletika Písek, z.s.

Rubriky: Novinky, Ze závodů | Napsat komentář

Pozvánka na mezistátní utkání

Mezistátní pětiutkání 2016 – pozvánka                Nachwuchsländerkampf 2016 – Einladung

Jihočeský krajský atletický svaz vydal oficiální pozvánky na Mezistátní utkání v atletice staršího žactva a dorostu v české a německé verzi.

Utkání se uskuteční 24. dubna 2016 v Písku!

Rubriky: Novinky | Štítky: | Napsat komentář

Nábor nových členů

Sportujete rádi? Baví Vás běhání, házení nebo rádi skáčete?

Přijďte se podívat k nám na trénink. Bude-li se Vám líbit a přidáte se k nám, budeme rozvíjet Vaše pohybové dovednosti, zlepšíme Vaši fyzickou kondici a naučíme Vás novým sportovním dovednostem.

Při trénincích klademe od mala důraz na všeobecný rozvoj, aby si děti mohli vyzkoušet všechny atletické disciplíny, aby zvládaly základní gymnastická cvičení, rozvíjeli svou motoriku, rychlost i vytrvalost a mohli zjistit, co je opravdu baví a na co jsou šikovné.

Nábor nových členů provádíme při trénincích a při domácích závodech určených pro širokou veřejnost (Písecký kilometr, Běh Tolerance, Hodinovka, běh Kolem Ameriky).

Rubriky: Novinky | Napsat komentář